Birikim yapmak için 5 adım

Günümüzde ev sahibi olmak için birçok seçenek bulunmaktadır. İnşaat sektörünün büyümesi, yerleşim alanlarının artması ve emlak piyasasındaki rekabet sayesinde hemen hemen herkes uygun fiyatlarla ev sahibi olma imkânına sahiptir. Ancak ev sahibi olmak için gerekli peşinatı biriktirmek hiç de kolay değildir. Yazımızdaki 5 adımı takip ederek kolayca birikim yapabilir ve düşlediğiniz eve kavuşabilirsiniz.

1. Bütçenizi doğru yönetin

birikim-yapma-1

Birikim yapmanın en önemli koşulu bütçe oluşturmaktır. Bütçe oluşturarak birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz bütçede gelir gider dengenizi kurun. Harcamalarınızın gelirinizden fazla olmamasına dikkat edin. Aksi takdirde ev sahibi olmak hayalden öteye geçemez.

2. Birikim hesabı oluşturun

birikim-yapma-2

Yarınların ne getireceği belli olmaz. Geleceğinizi düşünerek yatırım yapmalısınız. Küçük bir hesap açarak birikimlerinizi değerlendirin. Tedbiri elden bırakmadan yarınlarınızı güvence altına alın.

3. Gereksiz harcama yapmayın

birikim-4

Konut sahibi olmak için öncelikle tasarruf yapmalısınız. Gerekli olmayan harcamaları hayatınızdan çıkarın. İhtiyacınız olmayan şeyleri almayın. Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için bazı fedakarlıklar yapmalısınız.

4. Tasarruf edin!

birikim-yapma-5

Para biriktirmenin en etkili yollarından biri de tasarruf etmektir. Tasarruf ederek gereksiz harcamalardan kurtulabilir ve böylelikle ev almak için gerekli birikimi yapabilirsiniz.

5. Konut hesabı oluşturun

birikim-6

Konut sahibi olmaya karar verdiğinizde öncelikle konut hesabı açtırın. Konut hesabında değerlendirdiğiniz birikimleriniz ile ev sahibi olabilirsiniz. Devlet, konut hesabınızı %20’ye varan oranlarda destekleyerek bu yöntemi cazip hale getiriyor. Siz de geç kalmadan bu yöntemi deneyin, hayalinizdeki eve kavuşun.

Birevim’den Türkiye’de bir ilk !

birevim-form5

Yorum Yap