411 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Güncel Haberler

Emlak Fuarı İzmir’de

27-30 Eylül tarihleri arasında ‘İzmir Emlak Fuarı’ düzenlenecek. İzmir’de ilk defa düzenlenecek fuarın emlak sektörüne hareketlilik getirmesi bekleniyor.

Tanıtım toplantısında bilgi veren Elit Fuarcılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi, gayrimenkul sektöründe büyük bir ilerleme gerçekleştiren İzmir’in, bu fuar sayesinde Türkiye’ye de hareket geleceğini kaydetti.

Fuar çalışmalarına 1,5 yıl önce başlandığını belirten İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, fuarın İzmir’e büyük bir hareketlilik getireceğini kaydetti. 13 ülkeden katılımcı beklenen fuarın konuşmacılarından olan Kudret Çiçekçi, “Bu sektörün aynı zamanda ihracat kalemi olduğunu düşünüyorum. Tek farkı ürün gitmiyor ama döviz kazandırıyor buraya, yurt dışından yatırımcıları çekiyoruz. İnşaat birçok sektörü tetikleyen bir sektör ve katma değer oluşturuyor.” Şeklinde konuştu.

50-100 Bin Ziyaretçi

50-100 bin arası ziyaretçinin gelmesi beklenen fuar sektörde dinamo etkisi yaratacak. İzmir’e büyük bir ses getireceğine inanılan fuarın 50-100 bin arası ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor. İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, 1,5 yıl öncesinden başlanan çalışmanın tamamlandığını ve 27-30 Eylül tarihleri arasında fuarın gerçekleşeceğini belirtti. Dört gün sürecek organizayonda farklı ülkelerden gelen katılımcı ve ziyaretçiler ile emlak sektörü İzmir’de buluşup, yeni projeler üretecekler.

İstanbul – İzmir arasındaki mesafenin 3,5 saate indiğini belirten İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa ise “İstanbul’daki konut fiyatlarını İzmir ile kıyasladığınız zaman mutlaka bir alıcı kitlesi gelecek. Gelmese de biz göndereceğiz sizlere.” dedi.

Ege’nin En Prestijli Fuarı

Ege Bölgesi’nde özellikle de İzmir gibi bir şehirde emlak ve gayrimenkul üzerine bir fuarın bulunmadığını ve bu konuda bir eksiklik olduğunu belirten Alper Çiçekçi, ‘‘Fuar, 27-30 Eylül 2018 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirecek. İzmir, bildiğiniz üzere ulusal ve uluslararası arenada birçok özelliği ile ön planda olan güzide bir şehir; ancak, ne yazık ki her geçen gün gelişen ve dönüşen böylesine önemli bir kette, emlak ve gayrimenkul sektörüne yönelik uluslararası bir fuarın olmayışı büyük bir eksiklikti. Biz de işte bu açığı kapatmak ve İzmirimize bundan yıllar sonra dahi büyük katkı sağlayacak olan İzmir Emlak Fuarı’nı kazandırmak adına yola çıktık. Fuarımıza çok yoğun bir ilgi olduğunu da söyleyebilirim. Tabii ki çalışmalarımız bitmiş değil, devam ediyor. Hem ziyaretçi ve hem de katılımcı listemiz her geçen gün artıyor. Tüm bu çalışmalar kapsamında şunu söyleyebilirim ki bu fuar İzmir’i uçuracak. Fuarımızda emlak ve gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri hem ulusal hem de uluslararası yatırımcılarla buluşurken bir yandan da İzmir’in ekonomisine, kent kültürüne ve gelişimine de büyük katkı sunacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Benzer Yazılar
Emlak Konut HaberleriGüncel Haberler

Nisan Ayı Kira Zam Oranları Belirlendi

Güncel Haberler

Yabancılar 11 Bin 816 Konut Satın Aldı

Güncel Haberler

Emlak Kampanyasına Yoğun İlgi

Güncel Haberler

Son Dakika: Konutta Dev Kampanya Açıklandı