411 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Konut

Tapu parsel sorgulaması nasıl yapılır?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından kullanıcıların hizmetine sunulan online uygulama ile vatandaşlar tapu parsel sorgulaması yapabilir.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün sunduğu uygulama sayesinde vatandaşlar oturdukları yerden internet üzerinden tapu parsel pafta sorgulaması yapabilir. Bu uygulama ile hızlı ve kolay erişim imkanı bulabilir.

Türkiye’nin internet üzerinden gerçekleştirilen işlemlerinde en üst sıralarında yer alan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü online hizmet olarak sunduğu arsa parsel ve pafta sorgulama işlemleri ile vatandaşlara kolaylık sağlamaktadır. Bu online uygulama oldukça geniş bir kesime hizmet etmekte ve kolaylıklar sağlamaktadır. Özellikle arsa parsel ve pafta sorgulaması sırasında önceki yıllarda harcanan zamanı göz önünce bulundurursak, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün sunduğu online hizmetin önemi daha da artacaktır. Günümüz şartlarında özellikle emlak başta olmak üzere, mühendislik ve inşaat gibi sektörlerde yoğun olarak kullanılmakta ve kullanan kişilere büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Arsa parsel ve pafta sorgulama işlemleri Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün sitesinden, E-Devlet uygulamasından ve akıllı telefonlarınız indirebileceğiniz uygulamalar aracılığı ile yapabilirisiniz.

Benzer Yazılar
Konut

Ankara’da En Çok Konut Hangi Bölgede Satılıyor

Konut

Uşak'ta 397 Toki'ye Ait Dükkan Açık Arttırma İle Satılacak

Güncel HaberlerKonut

Ev Alacaklara Müjde! Emlak Komisyonlarına Sınırlama Geldi!

Güncel HaberlerKonut

Emlak Konut ve THY'den 15 Bin Konutluk Proje!